GreenWay Infrastructure s.r.o., Šustekova 49, 851 04 Bratislava
x

Inštalácia súkromnej nabíjacej stanice

Správne nadimenzovanie elektrickej inštalácie k nabíjacej stanici by mal posúdiť odborník resp. elektrotechnik s patričnou odbornosťou ešte pred nákupom nabíjacej stanice, aby bolo možné využiť výkon stanice bez obmedzení ďalších zariadení.

Inštalácia domácej nabíjačky Inštalácia

Inštalácia nabíjacej stanice môže mať vplyv na existujúcu elektrickú inštaláciu a to vplyvom zvýšenia výkonu odoberaného z nabíjacej stanice. V prípade prekročenia celkového odoberaného výkonu domácnosti/objektu vplyvom zapojenia nabíjacej stanice do siete môže dochádzať k opakovanému “vyhodeniu” hlavného ističa.

Jedno z riešení je zvýšenie tarify v mieste odberu a s tým súvisiaca úprava existujúcej elektroinštalácie.

Ďalším z riešení je použitie systému riadenia spotreby, ktorý zabezpečuje neprekročenie tarifne dohodnutých limitov. Systém zabezpečuje rozloženie dovoleného/celkového výkonu medzi viacero staníc resp. ovládanie výkonu jednej nabíjacej stanice . Systém dynamicky zaisťuje riadenie výkonu či už podľa aktuálneho odberu alebo požadovanej hodnoty, pričom sa môžu brať do úvahy kritériá ako množstvo odobranej energie alebo doba nabíjania.

Správne nadimenzovanie elektrickej inštalácie k nabíjacej stanici by mal posúdiť odborník resp. elektrotechnik s patričnou odbornosťou ešte pred nákupom nabíjacej stanice, aby bolo možné využiť výkon stanice bez obmedzení ďalších zariadení.

Inštalovaná nabíjacia stanica nemusí byť kúpená v GreenWay. Možnosť inštalácie a zaradenie do siete GreenWay bude preverená vopred.

Kontaktujte nás, možnosť inštalácie nabíjacej stanice u Vás vyhodnotíme na základe nezáväznej konzultácie.

Spojte sa s nami Kontakt